4. sezónu v naší nabídce a vracející se spokojení lyžaři. Dovolte nám tedy představit Forni di Sopra - kouzelné horské městečko dýchající historii, opředeno legendami a dávnými příběhy, které se dostalo jako součást Friulanských Dolomit 27.6.2009 až na seznam nádherných míst zapsaných do seznamu světového kulturního dědictví UNESCO.

Stejně jako má toto místo velký význam z hlediska životního prostředí, je také destinací pro ty, kdo milují zimní sporty. Nabízí 469 000 m² lyžařské plochy rozprostírající se na 2 stranách údolí. Propojenost zajišťuje rolba či místní skibusy. Začátečníkům je věnovaná část na úbočí hory Davost, naopak zkušenější se mohou poprat se zpravidla červenými tratěmi na straně Varmost. Ačkoliv středisko patří co do počtu kilometrů sjezdovek k menším skiareálům, zajímavostí je nejdelší sjezd až o úctyhodné délce 7 km!

Status komplexního střediska doplňuje opravdu bohatá možnost polyžařského vyžití. Na své si tu přijdou běžkaři na částečně osvětleném a perfektně upraveném okruhu s doslova pohádkovými výhledy v okolí řeky Tagliamento. Okruh je součástí prestižního Dolomiti Nordic Ski zahrnující nejoblíbenější okruhy v Dolomitech. Čím dál modernější skialpinismus má i zde své zastoupení v podobě četných a dech beroucích tras právě pro jeho nadšence. A asi nejvíce se tu myslí na rodiny s dětmi, pro které je Forni di Sopra více jak stvořené. Mírné sjezdovky s pojízdnými koberci, lyžařská škola, Fantasy snow park s nafukovadly a sáňkařskou dráhou a samozřejmě nechybějící občerstvovací bary s prosluněnými terasami a přátelskou italskou atmosférou. Největším překvapením však je moderní sportovní centrum vybavené kvalitním krytým bazénem se 4 drahami a tobogánem (25 x 12,5 m), vířivkou, saunou a párou. Součásti tohoto centra je pak i posilovna, taneční sál a tělocvična na míčové sporty s horolezeckým úsekem. Opodál také najdete bruslařský areál a to vše na straně Davost, která je právě určená začátečníkům nebo dětem.

Mimořádné cenové podmínky a zázemí nabízíme v oblíbených hotelích I Larici, kde letos budou až 2 děti kompletně do 7 let zdarma a hotel Edelweiss, který je pouhých 120 metrů od sjezdovky. V hotelu Edelweiss se letos opět představí v nejžádanějším termínu jarních prázdnin 21.02. - 27.02.2021 náš dětský klub Taliánek, který nejen děti zabaví, ale i naučí lyžovat!

NAŠE TIPY A DOPORUČENÍ:

 

 • cenové podmínky konkurující českým horám!

 • dětský klub Taliánek 21.02. - 27.02. 2021 v ceně pobytu na hotelu Edelweiss!

 • všechny děti do 7 let (narozené 2014 a mladší) lyžují zcela ZDARMA!

 • děti do 7 let ubytované s polopenzí v hotelu I Larici (na 3. až 5. lůžku) zcela ZDARMA

 • rodinný hotel Edelweiss vzdálený jen 120 metrů od skiareálu za mimořádné podmínky!

 • zkrácené pobyty ušité na míru za více než příznivé podmínky!

 • slušná maximální nadmořská výška převyšující 2000 m.n.m

 • široká nabídka polyžařského vyžití - kvalitní sportovní centrum s krytým bazénem a tobogánem!

 • okouzlující horské městečko a unikátní výhledy do okolí

 • 7 km červená sjezdovka i pro ty náročnější lyžaře!

 • Fantasy snow park aneb spousta legrace pro nejmenší na sněhu!

 • poloprázdné svahy aneb skiareál stojící stranou náporu masové turistiky a to zejména od neděle do pátku!

 • 615 km z Brna aneb stejná vzdálenost jako do Ravascletta 

 • všudypřítomná pohostinnost a výborná atmosféra

 • lyžařské terény všech náročností a moderní přepravní zařízení

 • výborné běžecké okruhy pro vyznavače bílé stopy!

 • originální místní pivovar - Birrificio foglie d´erba!TECHNICKÉ PARAMETRY STŘEDISKA FORNI DI SOPRA:

Umělé zasněžování:
100 % lyžařských tratí
Celková délka sjezdových tratí v km: 16,6
Počty sjezdových tratí v km dle náročností:

1 zelená,
2 modrá,
12,1 červená,
1,5 černá

Počet sjezdových tratí v ks: 14,5
Počty sjezdových tratí v ks dle náročnosti: 1 zelená,
2 modré,
10 červených,
1,5 černých
Nadmořská výška střediska: 880 – 2067 m.n.m.
Počet běžkařských tratí v km: 14 (z toho 2 km osvětlené a 3 km uměle vysněžované)
Počet přepravních zařízení v ks: 7
Druhy a rozlišení přepravních zařízení v ks: 4 sedačky,
1 lyžařský vlek,
2 pojízdné koberce
Nejdelší sjezdovka v km: Varmost/7 (Varmost 1 + Varmost 2 + Varmost 3)
Lyžařské převýšení v m: 1 187


Další služby: fantasy snow park pro děti, cvičné plácky pro výuku, sáňkařská dráha, lyžařská škola, půjčovny lyžařského a snowboardového vybavení, krytý bazén (25 m), fitness, horolezecká stěna, taneční sál, tělocvična na míčové sporty, bruslení, skialpinismus, bežecké tratě, sněžnice.

MÍSTNÍ VZDÁLENOSTI

Forni di Sopra – dálnice: 46 km
Forni di Sopra – Ravascletto:
53 km
Forni di Sopra – Tarvisio:
102 km
Forni di Sopra – Sella Nevea:
86 km
Forni di Sopra – Piancavallo:
104 km
Forni di Sopra – Sappada: 46 km
Forni di Sopra – Cortina d´Ampezzo:  64 km

 

VZDÁLENOST Z ČR

Forni di Sopra – Brno:
615 km
Forni di Sopra – Praha: 698 km

 

Skipasy Forni di Sopra


Nyní popíšeme jak fungují skipasy.

V námi nabízených zájezdech naleznete skipas již v ceně balíčku, ale samozřejmostí je možnost skipas odečíst a tím se z vás stane tzv. "nelyžař" nebo jednoduše skipas upravit dle vašeho přání (umíme letos nově i 1 denní skipasy, pokud máte zájem však lyžovat jen pár hodin, je nutné si jej zakoupit přímo na skipasárně ve Forni di Sopra. Úpravou skipasu se má na mysli jeho případné zkrácení délky lyžařských dní či naopak rozšíření na více dní. V základní ceně našich zájezdů je skipas pro dospělou osobu, pokud ale spadáte do kategorie dítě či senior (podle věku viz níže) nebo junior, bude vám odečetena příslušná částka, která je vždy uvedena u každého zájezdu v záložce skipas podle příslušné kombinace nocí ubytování a dní lyžování.

 

PLOŠNÁ PLATNOST VÍCEDENNÍHO SKIPASU FRIULI SKIREGION

to znamená, kde všude můžete na 1 skipas lyžovat (upozorňujeme, že vzdálenosti mezi jednotlivými středisky takřka zavrhují možnost návštěvy jiných skiareálů s vyjímkou Sella Nevei a Tarvisia = 19 km, nebo při cestě do či z Ravascletta či Piancavalla 1. či poslední den lyžování v Tarvisiu, které je hned u dálnice a při cestě)
- TARVISIO
- SELLA NEVEA / CANIN (podle dostupných informací nefunguje kvůli covid opatření propojení italské strany ze slovinským Bovcem!)
- RAVASCLETTO / ZONCOLAN
- FORNI DI SOPRA  (naše novinka až 2 děti ubytování a skipas zdarma, více zde: Zájezdy Forni di Sopra)
- PIANCAVALLO
- SAPPADA

Na vícedenní skipasy jsou potřeba fotografie!

Neznamená to ale, že musíte mít vlastní fotografii, jednoduše si Vás v kase vyfotí nebo je žádán cestovní doklad pro možnost kopie fotografie. Protože se jedná o skipasy ve formě magnetických karet (tzv. keycard), jsou tyto při jejich vyzvednutí zálohovány vratnou kaucí ve výši cca 5 € / skipas. UPOZORNĚNÍ: pro kategorie zdarma: bimbo a senior je nutné doložit věk příslušným dokladem!

Skipasárny nabízejí speciálně zvýhodněné ceny pro školní kolektivy ve všech termínech od 10.01.2021. Máte-li zájem o nabídku, napiště nám!
Podmínkou je kolektiv minimálně 15 platících studentů ve věku max. do 18 let s doprovodem, samozřejmostí je seznam osob s hlavičkou školní instituce!

VĚKOVÉ KATEGORIE SKIPASŮ NABÍZENÉ NAŠÍM PROSTŘEDNICTVÍM:

kategorie bimbo:
děti narozené v roce 2015 (po 31.12.2014) a mladší lyžují zcela ZDARMA.

kategorie junior:
osoby narozené v letech 2008 – 2014 (obdrží slevu ze základní tabulkové ceny zájezdu, naleznete v záložce skipas v detailu zájezdu.

kategorie senior nad 75 let:
osoby narozené v roce 1946 (před 01.01.1947) a starší, lyžují zcela ZDARMA.

 

 

ZIMNÍ SEZÓNA JE ROZDĚLENA NA 2 OBDOBÍ:

nízká sezóna: do 17.12.2021 a od 21.03.2022

hlavní sezóna: od 18.12.21 do 20.03.2022

předpokládané zahájení sezóny je plánováno na 04.12.2021 a ukončení sezóny na velikonoční pondělí 04.04.2022

 

 

 

NOČNÍ LYŽOVÁNÍ POUZE V TARVISIU:

každé úterý od 20.00 h - 23.00 hodin a každý pátek non-stop od 9.00 hodin do 23 hodin (od 16.00 h - 23.00 hodin na noční skipas)
cena skipasu na noční lyžování je pro naše klienty s vícedenním denním skipasem za 15 € (oficiální cena je cca 20 €), otevřená je spodní část sjezdovky Prampero
speciální cena pouze na výjezd a sjezd na Monte Lussari je 10 € - můžete povečeřet v jedné z hospůdek na Monte Lussari a zažít tak nezapomenutelnou atmosféru poutního místa!

 

 

ZÁVODY VE FORNI DI SOPRA:

 

forline Promotour

 FB    Instagram   youtube

telefon Tel.: 515 915 290

Dovolujeme si Vás upozornit, že naše cestovní kancelář FOR-LINE tour je řádně pojištěna pro případ úpadku, a to v rozsahu a za podmínek stanovených zákonem č. 159/99 Sb.

Osobní údaje

Nastavení cookies

ACKA cest

 

 

Top